2008. április 3., csütörtök

Virtuális Szakkollégium

Mint a Wikipedia definíciójából is kiderül, a szakkollégium hallgatói csoport: amely egyrészt szakmai fejlődési lehetőséget biztosít a tagjainak, másrészt egy közösségként funkcionál mindenféle közös programokkal. Olyan hallgatók közössége, akik többet szeretnének, mint megcsinálni a minimumot, amit a diplomához kell: egyfajta önkéntes elitképzés (vagy elit önképzés?). A MÜTF-on is létezik már egy szakkoli , Tatabányán: az A épület kollégistái.

A Virtuális Szakkollégium elsősorban a budapesti tagozat diákjai miatt jött létre, azért, hogy azok a hallgatók is részt vehessenek a szakkollégium munkájában és részesülhessenek az általa nyújtott előnyökből, akiknek ez nem volt adott eddig. Ezért is virtuális: itt a közösség elsősorban az interneten szerveződik, az elsődleges közösségi tér az internet (sörözni persze mi is IRL szoktunk). A szakmai munka a körökben zajlik: ezek a szakkoli tagjai által szervezett körök egy oktató vezetésével valamilyen témát járnak körül, vizsgálnak - általában nem tanóra, hanem beszélgetések formájában.

Ezen kívül a szakkollégium keretet ad a hallgatóknak, hogy az őket érdeklő (akár szakmai akár nem szakmai) dolgokat megszervezzék. Segít a külföldi ösztöndíjak elnyerésénél, a TDK dolgozatok megírásában, szakmai versenyekben stb. A szakkollégium jól jöhet a későbbiekben is: előnyt jelenthet az önéletrajzban, referenciát adhat.

A Virtuális Szakkollégium bárki előtt nyitott, de a taggá váláshoz vállalni kell, hogy főiskolai éveid alatt írsz TDK-t, amikor nem írsz, akkor részt veszel valamelyik szakmai kör munkájában és a blog szerkesztésében (ez a blog ugyanis a Virtuális Szakkollégium blogja). Jelentkezni a tagoknál vagy itt lehet.

Nincsenek megjegyzések: